FC Dordrecht treft Roda JC in eigen huis op Valentijnsdag


Locatie | M-Scores Stadion
Datum | vrijdag 14/12
Tijd | 20:00 uur
Aanstaande vrijdag om 20:00 uur speelt FC Dordrecht in de 26e speelronde van de Keuken Kampioen Divisie tegen Roda JC. Na de zwaarbevochten overwinning op Helmond Sport wacht op Valentijnsdag de volgende uitdaging.
Hoog tijd om vooruit te blikken op deze wedstrijd!
FC Dordrecht
In de vorige speelronde boekten de Schapekoppen een knappe 0-1 overwinning op bezoek bij Helmond Sport. Jaden Slory opende de score al binnen twee minuten met een schitterend afstandsschot. Ondanks zijn winnende treffer werd hij niet uitgeroepen tot Man of the Match. De absolute uitblinker in Helmond was Celton Biai, die met zijn katachtige reflexen zijn doel schoon hield. De overwinning in Helmond zorgt ervoor dat FC Dordrecht op de vierde plaats staat in de Keuken Kampioen Divisie.
Jaden Slory is op dit moment, samen met Celton Biai, dé man in vorm. De Feyenoord-huurling heeft dit seizoen al acht keer gescoord en vier assists gegeven. In de afgelopen vier wedstrijden was hij telkens bij minimaal één doelpunt betrokken. Daarmee is Slory de eerste tiener die in vier opeenvolgende wedstrijden in de Eerste Divisie een aandeel had in een goal voor een niet-beloftenploeg sinds Julian Baas in oktober-november 2021 bij Excelsior (vier keer als 19-jarige).
Samen met Jaden Slory blikken we vooruit op de clash met de ploeg uit Kerkrade en kijken we naar de spannende strijd bovenin de Keuken Kampioen Divisie. “Namens FC Dordrecht bekijken we het per wedstrijd en kijken we niet te ver vooruit. Maar we zien natuurlijk ook dat we dichtbij directe promotie staan, zeker nu Excelsior opnieuw punten heeft laten liggen.”
Slory gaat met een goed gevoel de wedstrijd tegen Roda JC tegemoet. “We gaan met veel vertrouwen deze wedstrijd in. Als team weten we precies wat onze kwaliteiten zijn en we hebben er ontzettend veel zin in!”
Hieronder is het volledige interview met Jaden Slory te zien. Hierin bespreken we niet alleen de aankomende wedstrijd tegen Roda JC, maar ook wat hij graag in zijn vrije tijd doet en welke rol zijn vader speelt in zijn carrière.
Roda JC
De tegenstander van aanstaande vrijdag is Roda JC.
De ploeg uit Kerkrade staat momenteel op de achtste plaats. In de laatste vier wedstrijden wist Roda JC alleen in eigen huis te winnen van Jong FC Utrecht (3-0). De Koempels hebben deze maand februari nog geen drie punten weten te behalen. Op 1 februari verloren ze met 3-2 in de Limburgse derby tegen rivaal MVV Maastricht. Een week later speelde de ploeg van trainer Bas Sibum thuis met 3-3 gelijk tegen Jong AZ.
Cain Seedorf en Thibo Baeten zijn met elk zes doelpunten de topscorers van Roda JC.
Balans tegen Roda JC
De balans tussen beide ploegen valt in het voordeel van Roda JC uit. Van de 28 onderlinge ontmoetingen wist de ploeg uit Kerkrade achttien keer te winnen. De Schapekoppen behaalden vijf overwinningen, terwijl vijf duels in een gelijkspel eindigden.
Kijkend naar de laatste tien onderlinge wedstrijden wist Roda JC acht keer te winnen. De Schapekoppen wonnen slechts twee keer, maar in de laatste drie ontmoetingen trok FC Dordrecht juist twee keer aan het langste eind.
Eerder dit seizoen won FC Dordrecht voor het eerst sinds het seizoen 1992/1993 in Kerkrade. De Schapekoppen versloegen Roda JC met 0-1, dankzij een winnende treffer van Devin Haen.
De thuiswedstrijd tegen de Koempels vorig seizoen eindigde in een 2-0 overwinning voor FC Dordrecht. René Kriwak maakte beide goals voor de Schapekoppen.
Leuke feitjes
– Vrijdag 14 februari 2020 was de laatste keer dat FC Dordrecht een wedstrijd speelde op Valentijnsdag. De Schapekoppen wonnen toen met 1-3 op bezoek bij TOP Oss. Danzell Gravenberch scoorde twee keer, terwijl Kevin Vermeulen eenmaal trefzeker was voor Dordrecht.
– Met nog dertien speelrondes te gaan staat er de komende weken nog veel op het spel. Momenteel bedraagt het verschil tussen de nummer twee en de nummer zes in de competitie slechts drie punten.
– FC Dordrecht boekte in de laatste drie Keuken Kampioen Divisie-duels meer zeges op Roda JC Kerkrade (W2, V1) dan in de eerste veertien ontmoetingen in de Eerste Divisie (W1, G4, V9).
– FC Dordrecht maakte dit Keuken Kampioen Divisie-seizoen negen goals van buiten de zestien, alleen Excelsior en Jong Ajax (allebei 10) lukte dat vaker (De Graafschap ook 9), terwijl Roda JC de meeste goals van buiten de zestien tegenkreeg dit Eerste Divisie-seizoen (10, net als Jong AZ).
– Roda JC Kerkrade maakte negen van hun 36 doelpunten dit Keuken Kampioen Divisie-seizoen via invallers (25%), waarvan zeven van de laatste zestien, het gedeeld hoogste percentage van alle teams (Jong FC Utrecht ook 25%).
– FC Dordrecht-aanvaller Jaden Slory (19 jaar, 281 dagen) was betrokken bij een goal in zijn laatste vier competitieduels (3 goals, 1 assist) en kan de jongste speler worden die in vijf Eerste Divisie-duels op rij goed is voor een goal of assist namens een niet-beloftenploeg sinds Jinty Caenepeel in december 2015- januari 2016 voor FC Eindhoven (8 – 19 jaar, 209 dagen).
Scheidsrechter
De scheidsrechter van dienst vrijdagavond is de Belg Verbeke. Op Valentijnsdag fluit Verbeke voor het eerst een wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie. Zijn assistenten zijn de Belgen Debeuckelaere en Borms. De vierde official is Henshuijs.
Wedstrijd bekijken
Er zijn al meer dan 2.000 kaarten voor deze wedstrijd verkocht, maar er zijn nog voldoende tickets beschikbaar. Heb je nog geen kaartje, maar wil je er toch bij zijn? Koop dan nu je ticket via onze ticketshop. Na overleg met onze veiligheidscoördinator en de supportersvereniging heeft FC Dordrecht besloten om voor de rest van het seizoen de ticketverkoop voor thuiswedstrijden open te stellen voor iedereen. Dit betekent dat je geen clubkaart of seizoenkaart meer nodig hebt om een los ticket aan te schaffen.
Voor de supporters die de wedstrijd thuis kijken, deze wordt live uitgezonden op ESPN 3 en meegenomen in het schakelkanaal. Volg ook ons live verslag op ons X-profiel voor alle updates. Meer weten over de Schapekoppen? Lees meer op onze website!
Mis deze spannende wedstrijd niet!