Jeugd in de spotlights
De jeugdopleiding van FC Dordrecht beleeft een enorme opmars. Steeds vaker zitten er
spelers uit eigen jeugd in de wedstrijdselectie van het eerste elftal. Er lopen momenteel
genoeg talenten rond in de Boels Football Academy. Robin van Asten is één van die
talenten. Als vaste aanvoerder is Robin een vaste waarde voor onze O17.
Robin is komt uit de jeugdopleiding van Velo waar hij op vijf jarige leeftijd begon met voetballen. Inmiddels is Robin bezig aan zijn tweede seizoen op de Krommedijk. “In mijn eerste seizoen vond ik het wel een grote stap; ik ging van divisie zes behoorlijk van divisies omhoog. Uiteindelijk groei je wel mee in het niveau en ontwikkel je jezelf ook weer beter.’’
Op meerdere posities inzetbaar
Robin is op meerdere posities inzetbaar. “Ik werd gescout als rechtsbuiten, maar al in de eerste oefenwedstrijden werd ik op de 10-positie gezet en daar ben ik gebleven’’, vertelt Robin. Echter, door problemen binnen het team heeft Robin ook als centrale verdediger gespeeld: “Ik ben een speler die op fysiek en verdedigend vlak goed ontwikkeld is. Omdat wij een centrale verdediger misten, ben ik daar gaan spelen en dit ging best goed’’.
Oudere teams
De in Wateringen geboren middenvelder, Robin heeft al een aantal wedstrijden gespeeld met O19 en traint doordeweeks ook al een meerdere dagen met O21 mee. “Ik ben een van de sterkste spelers van mijn eigen lichting, daardoor moet ik soms in duels inhouden. Tegen oudere jongens kan ik er vol in klappen. Ik vind het belangrijkste dat ik laat zien dat ik het niveau aan kan en ook stappen kan maken.’’ Robin ziet de kansen die hij krijgt als een uitdaging: “Als ik bijvoorbeeld met O21 train, kan ik veel van die jongens leren. Ze zijn allemaal wat ouder en helpen mij, zodat ik verder kan ontwikkelen en zo snel mogelijk richting het eerste kan.’’
Combinatie
Naast dat Robin meerdere dagen aanwezig is op de Krommedijk, volgt Robin ook nog een MBO-opleiding Sport en Bewegen. Dit doet Robin op het Albeda College in Rotterdam. “De combinatie is goed te doen, ik word begeleid door een topsportcoördinator. Er wordt goed overlegd met docenten dat ik bijvoorbeeld eerder weg kan uit de les en dat mijn rooster aangepast wordt op de trainingstijden. Er wordt echt goed rekening mee gehouden.”
Motivatie
Aan ambitie ligt het niet bij Robin. “Ik wil graag een stap omhoog, volgend seizoen moet ik richting de O19 en daarin wil ik mezelf zo goed mogelijk ontwikkelen.’’ Ondanks dat dan een jaar wordt waarbij Robin moet spelen met een leeftijd hoger denkt hij dat dat goed gaat komen. “Laatst speelden we een wedstrijd met O19 en stonden we op een gegeven moment met acht spelers uit O17 in het veld. Dan zie je wel dat iedereen het goed doet en dat vind ik mooi om te zien.’’ Uiteindelijk wil Robin graag spelen in het M-Scores Stadion. “Het betaalde voetbal halen is zeker wel een doel, zeker nu de resultaten van FC Dordrecht goed zijn, hoop je wel dat ze promoveren richting de Eredivisie. Het is wel een droom om mijn debuut in de Eredivisie te maken.”