FC Dordrecht onderuit op bezoek bij Jong FC Utrecht
FC Dordrecht heeft vrijdagavond met 3-1 verloren op bezoek bij Jong FC Utrecht. De Schapekoppen hadden in de eerste helft geen antwoord op de hoge druk van de thuisploeg, die twee keer toesloeg. Na rust kwamen de Dordtenaren beter in de wedstrijd en deed Nick Venema nog iets terug, maar een comeback bleef uit.
Hoofdtrainer Dirk Kuyt voerde één wijziging door in zijn basisopstelling. Robin van Asten verving de geschorste Doyoung Yoon en beleefde een bijzondere avond: de achttienjarige middenvelder werd op de wedstrijddag voor het eerst opgeroepen voor Oranje Onder 18.
Jong Utrecht begon sterk en zette FC Dordrecht direct onder druk. De Dordtenaren hadden moeite om onder die druk uit te spelen en verloren regelmatig de bal. In de 22e minuut opende Tijn den Boggende de score, waarna Rafik El Arguioui tien minuten later de voorsprong verdubbelde: 2-0. Vlak voor rust werd een derde treffer van de thuisploeg nog afgekeurd wegens buitenspel.
Na rust bracht Kuyt met Martin Vetkal en Mica Pinto nieuwe energie in de ploeg. FC Dordrecht kwam beter voor de dag en kreeg via Venema meerdere kansen, maar doelman Kevin Gadellaa stond een treffer in de weg. Aan de andere kant viel de beslissing in de 58e minuut, toen Den Boggende zijn tweede van de avond maakte: 3-0.
Een kwartier voor tijd deed FC Dordrecht nog iets terug. Na goed voorbereidend werk van Nicolás Rossi en een voorassist van doelman Biai kon Venema de 3-1 binnenwerken. In de slotfase creëerden de Schapekoppen nog enkele mogelijkheden, maar dichterbij kwamen zij niet.
Zo bleef FC Dordrecht voor de zesde wedstrijd op rij zonder overwinning. Door de nederlaag zakken de Dordtenaren naar de tiende plaats, met een gelijk puntenaantal en doelsaldo als FC Den Bosch. Volgende wedstrijden treft FC Dordrecht uitsluitend ploegen die boven hen staan.
Opstelling FC Dordrecht: Biai; Valk, M’Bemba, Plug; Van Aken (46. Pinto), Van Vianen, Bae (63. Sunderland), Rossi; Darelas (46. Vetkal), Van Asten (69. Carrillo); Venema




















